Hlášení rozhlasu 28.11. 2022

- Rozsvěcení vánočního Vrbeckého stromu a pochůzka sv. Mikuláše
- Česko zpívá koledy
- Revize kotlů a komínů
  • Chtěl bych touto cestou poděkovat všem občanům, kteří se zúčastnili akce Sázíme budoucnost Vrbka, za jejich účast a pomoc při výsadbě ovocných stromků v našem katastru i přes nepřízeň počasí, především pak našim dětem, které odvedly obrovský kus práce.

• Ve středu 30. listopadu přijede do naší obce pojízdná prodejna MORAVOS ve 13:20 hodin, pozor na změnu času, opakuji ve 13:20 hodin. Pojízdná prodejna nabízí potraviny, krmiva pro zvířata, drogistické zboží, textil, hnojiva a jiné.

• Na tento víkend bude naposled v tomto roce přistaven kontejner na biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu, tedy trávu, listí a odpad ze zahrad a zahrádek.

• V sobotu 3. prosince navštíví naši obec svatý Mikuláš se svou družinou. V 16:30 hod. nám přijde sv. Mikuláš rozsvítit vrbecký vánoční strom u školy. Dětem, které přivítají sv. Mikuláše při rozsvěcování vrbeckého vánočního stromu mikulášskou nebo vánoční básničkou či písničkou, jistě něco dobrého Mikuláš nadělí hned na místě a poté bude obcházet domácnosti s dětmi v obci a nadělovat dětem další dárky. Návštěvu sv. Mikuláše si můžete rezervovat na telefonním čísle 725 044 844 nejlépe SMS zprávou, nebo u starosty obce na telefonním čísle 725 518 714.

• Ve středu 7. prosince bude od 18:00 hodin probíhat celorepubliková akce Česko zpívá koledy. Naše obec je do této akce rovněž přihlášena. Kdo se chcete této akce zúčastnit a společně si zazpívat koledy ve stejnou chvíli se spoustou lidí z různých koutů naší vlasti, tak přijďte ve středu 7. prosince v 17:45 hodin do zasedací místnosti obecního úřadu. Zpívat se budou koledy: Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma, Narodil se Kristus Pán, Veselé vánoční hody a Pásli ovce Valaši. Zpívání bude zakončeno vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí. Přijďte nasát atmosféru adventu a posedět na chviličku se sousedy.

• Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci revize kotlů na tuhá paliva. Dále pak provádí revize, kontroly a čištění komínů a kontroly kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol se uskuteční v pondělí dne 12.prosince 2022. Cena za kontrolu a čištění komínu je 450 Kč, cena za kontrolu a čištění plynového kotle je od 450 Kč a cena za revizi kotle na tuhá paliva je 950 Kč. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle 608 748 989.

Vytvořeno: 28. 11. 2022
Poslední aktualizace: 28. 11. 2022 19:27