Hlášení rozhlasu 22.9. 2022

- Kamenictví PIETRA
- Výstava Den zvířat
- Očkování na chřipku
- Prodej fotoknihy a pamětní medaile
- Potvrzení o studiu studentů starších 18 let
  • V pátek 23. září 2022 se koná v Kroměříži na Velkém náměstí od 14:00 do 19:00 hodin DEN PRO PAHOP. Akce se koná pod záštitou Města Kroměříž a je pořádaná ve spolupráci se ZUŠ Kroměříž. Veřejnost zde bude informována o tom, co se skrývá pod slovy "mobilní hospicová péče", "domácí zdravotní péče" atd. - občanům bude rozšířeno povědomí o zdravotních službách, které jim poskytuje PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú. zdarma, neboť jsou placeny ze zdravotního pojištění.

• V pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022 se konají volby do Zastupitelstva obce Vrbka a první kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky. Případné druhé kolo senátních voleb se bude konat v pátek 30. září a v sobotu 1. října. Volební místnost bude voličům vždy přístupna v pátek od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Volební místnost se bude nacházet v přízemí budovy obecního úřadu č.p. 69.

• V sobotu 24. září asi od 8:30 hodin bude kominický mistr pan Šmelko provádět v naší obci revize komínů. Kdo má o revizi komínu zájem, přihlaste se u starosty obce na tel. čísle 725 518 714. Některé domácnosti obejde pan Šmelko již zítra, koho zastihne z objednaných občanů doma tomu revizi provede. Zbytek revizí provede v sobotu ve stanovenou dobu.

• V sobotu 24. září 2022 od 11:30 do 12:00 hod. přijede do naší obce zástupce Kamenictví PIETRA s nabídkou možnosti objednávky na veškeré kamenické práce s podzimní slevou až 30 %. Firma nabízí: návrh, výrobu a montáž nových pomníků; renovaci stávajících pomníků; sekání a obnovu nápisů; prodej a montáž náhrobních doplňků. Poradit, popřípadě si objednat můžete za každého počasí tuto na místním hřbitově v sobotu 24. září 2022 od 11:30 do 12:00 hod.

• V sobotu 24. září, ve 13:30 hodin přijede do naší obce pojízdná prodejna MORAVOS. Pojízdná prodejna nabízí potraviny, krmiva pro zvířata, drogistické zboží, textil, hnojiva a další.

• V sobotu 24. září se uskuteční v Horních zahradách na ul. Chropyňská 1646/178 v Kroměříží edukační výstava Den zvířat. Otevřeno bude od 9:00 do 17:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky chovaných plemen domácích zvířat a různé druhy exotů. Program zpestří psí agility, přednáška o myslivosti, chybět nebude náhled do života včelího úlu. Pro děti bude připravena trampolína a zbrusu nová vědomostní soutěž, představí se také kouzelník. Občerstvení je zajištěno. Vstupné je dobrovolné, parkování u areálu je zdarma. Výstava má jednotlivá stanoviště – holubi, králíci, exoti, drůbež, myslivost. K návštěvě srdečně zvou chovatelé z ZO ČSCH Kroměříž.

• MUDr. Stránská oznamuje že se zájemci o očkování na chřipku můžou hlásit do konce měsíce září na tel: 573 358 555.

• Kdo z občanů má zájem o koupi fotoknihy Proměny Vrbky ve fotografii nebo pamětní medaile, které byly vydané u příležitosti Slavnosti 600 let první zmínky o naší obci, může tak učinit během úředních hodin do vyprodání zásob. Cena za jednu knihu byla stanovena na 250,- Kč a cena za jednu medaili byla stanovena na 100,- Kč.

• 30. srpna skončil školní rok 2021/2022. Je proto potřeba, aby studenti starší 18 let věku, kteří uplatňují úlevu od poplatkové povinnosti z místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství doložili potvrzení o studiu na školní rok 2022/2023, že se soustavně připravují na budoucí povolání. Těm, kteří tak do konce měsíce září neučiní bude vyměřen doplatek poplatku za měsíce září až prosinec 2022 ve výši 42,- Kč.

Vytvořeno: 22. 9. 2022
Poslední aktualizace: 22. 9. 2022 21:29