Hlášení rozhlasu 19.9. 2022

- Revize komínů
- pojízdná prodejna MORAVOS
- Potvrzení o studiu studentů starších 18 let
  • V sobotu se zaběhli dva psi plemene Německý ohař hnědý a Výmarský ohař šedý. Psi se měli podle zpráv majitele pohybovat i mezi naší obcí a obcí Lubná. Psi jsou mírumilovní a klidní. Pokud máte někdo o výše jmenovaných psech jakoukoliv informaci, nebo je máte snad u sebe doma, podejte prosím zprávu majiteli psů na telefonní číslo 775 299 533.

• Vážení občané, rád bych Vás informoval o malé vzdělávací kampani k volbám, kterou Ministerstvo vnitra spustilo na svých sociálních sítích. Jejím prostřednictvím se Ministerstvo vnitra snaží občanům co nejvíce přiblížit volební proces v nadcházejících komunálních a senátních volbách. Natočilo i několik videí, která jsou dostupná na jejich stránkách. Můžete se v nich například dozvědět, jak upravit hlasovací lístek, co si rozhodně nesmíte zapomenout vzít do volební místnosti a za jakých podmínek můžete hlasovat. Odkaz na stránku s videi naleznete na webu obce v sekci aktuálně – novinky – volby 2022.

• Ve dnech 22. a 29. září a 3. října 2022 bude prováděna v naší obci velkoplošná deratizace. Akci zabezpečuje firma Deratex, spol. s r. o. se sídlem ve Zlíně, která provede ošetření kanalizační sítě, veřejných ploch a vybraných objektů. Vzhledem k tomu, že je pravděpodobný výskyt hlodavců i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, vyzýváme občany ke spolupráci, při vyhledávání pobytu hlodavců. Pokud to situace vyžaduje, obraťte se přímo na pracovníky jmenované firmy, anebo nahlaste své požadavky starostovi obce na telefonní číslo 725 518 714, aby bylo zabezpečeno komplexní ošetření obce.

• V pátek 23. září 2022 se koná v Kroměříži na Velkém náměstí od 14:00 do 19:00 hodin DEN PRO PAHOP. Akce se koná pod záštitou Města Kroměříž a je pořádaná ve spolupráci se ZUŠ Kroměříž. Veřejnost zde bude informována o tom, co se skrývá pod slovy "mobilní hospicová péče", "domácí zdravotní péče" atd. - občanům bude rozšířeno povědomí o zdravotních službách, které jim poskytuje PAHOP, Zdravotní ústav paliativní a hospicové péče, z.ú. zdarma, neboť jsou placeny ze zdravotního pojištění.

• V pátek 23. září a v sobotu 24. září 2022 se konají volby do Zastupitelstva obce Vrbka a první kolo voleb do Senátu Parlamentu České republiky. Případné druhé kolo senátních voleb se bude konat v pátek 30. září a v sobotu 1. října. Volební místnost bude voličům vždy přístupna v pátek od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. Volební místnost se bude nacházet v přízemí budovy obecního úřadu č.p. 69.

• V sobotu 24. září asi od 8:30 hodin bude kominický mistr pan Šmelko provádět v naší obci revize komínů. Kdo má o revizi komínu zájem, přihlaste se u starosty obce na tel. čísle 725 518 714.

• V sobotu 24. září, ve 13:30 hodin přijede do naší obce pojízdná prodejna MORAVOS. Pojízdná prodejna nabízí potraviny, krmiva pro zvířata, drogistické zboží, textil, hnojiva a další.

• 30. srpna skončil školní rok 2021/2022. Je proto potřeba, aby studenti starší 18 let věku, kteří uplatňují úlevu od poplatkové povinnosti z místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství doložili potvrzení o studiu na školní rok 2022/2023, že se soustavně připravují na budoucí povolání. Těm, kteří tak do konce měsíce září neučiní bude vyměřen doplatek poplatku za měsíce září až prosinec 2022 ve výši 42,- Kč.

Vytvořeno: 19. 9. 2022
Poslední aktualizace: 19. 9. 2022 19:53