Obsah

Hlášení rozhlasu 3.5..2019

Typ: ostatní
Obecní úřad žádá a prosí vrbecké děti, aby nakreslily obrázky s jarní a letní tématikou a přinesly je do kanceláře starosty. Obrázky budou potom vystaveny na schodišti na obecním úřadě.
____________________________________________________________

MVDr. Bubeník oznamuje, že v pondělí 6. května 2019 v čase 16:00 – 16:45 proběhne před obecním úřadem očkování psů proti vzteklině. Cena očkování je 100 Kč, kombinovaná vakcína 250 Kč. Očkovací průkazy s sebou. Zároveň bude zapisovat očkování králíků proti moru a myxomatóze.
____________________________________________________________

V pondělí 6. května v 19:00 hodin v zasedací místnosti na obecním úřadě proběhne cvičení jógy. Cvičitel David Vás provede lekcemi hatha-flow jógy, jin jógy a meditacemi. Cena jedné lekce je 100,- Kč.


Sdružení místních samospráv České republiky, jehož je i naše obec členem, vyhlásilo petiční akci proti odebrání agendy stavebních úřadů obcím. Kdo n e s o u h l a s í se záměrem Vlády ČR premiéra A. Babiše odebrat výkon působnosti stavebních úřadů obcím, neboť tím dojde k nepřijatelnému zásahu do polistopadového vývoje vztahu mezi obcemi a státem, k centra-lizaci státní moci, má možnost podepsat petici proti rušení stavebních úřa-dů na úřadech as rozšířenou působností. Dále je zde obava s postupného vymizení stavebních úřadů z regionů a venkova. Návrh povede ke zhoršení dostupnosti této veřejné služby pro občany a také si vyžádá zbytečné při-jetí množství nových státních úředníků, pronájem či výstavbu nových budov a bude tak mít zásadně negativní dopad na veřejné rozpočty. Peti-ci můžete podepsat na obecním úřadě během úředních hodin. Podepsané archy se budou odesílat 20. května.


Vytvořeno: 3. 5. 2019
Poslední aktualizace: 3. 5. 2019 19:41
Autor: Správce Webu