Hlášení rozhlasu 2.9. 2022

- Vyuka cizích jazyků - JŠ ATHENA
- Veřejné zasedání Zastupitelstva obce Vrbka
- Třídění odpadů
  • Připomínám, že se zítra, v sobotu 3. září, koná na Den Místní akční skupiny Hříběcí hory a tak přijměte srdečné pozvání na tuto akci, která se koná od 10:00 v zámeckém parku a zámku ve Zborovicích. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní program, výstavy a doprovodný program. Občerstvení na akci je zajištěno včetně farmářského jarmarku a ochutnávky výrobků místních farmářů a producentů.

• Paní MUDr. Stránská oznamuje, že od 5. - 20. září 2022 bude mít dovolenou. Zastupuje ji paní MUDr. Bláhová ve svých ordinačních hodinách. Tel: 573 358 013.

• Jazyková škola ATHENA pro Vás připravila a nabízí výuku cizích jazyků v Kroměříži, pro maturanty Jednoleté denní pomaturitní studium jazyka anglického, pro veřejnost odpolední jazykové kurzy jazyka anglického, německého a ruského ve všech pokročilostech, pro zájemce individuální výuku cizích jazyků. Zápis probíhá právě nyní. Další informace získáte na www.athena.cz nebo v kanceláři Jazykové školy ATHENA na nové adrese na ulici Oskol 433 v Kroměříži.

• Ve středu 7. září ve 13:30 hodin přijede do naší obce pojízdná prodejna MORAVOS. Pojízdná prodejna nabízí potraviny, krmiva pro zvířata, drogistické zboží, textil, hnojiva a další.

• Chtěl bych touto cestou pozvat všechny občany na veřejné zasedání Zastupitelstva obce Vrbka, které se uskuteční ve středu 7. září 2022 v 19:00 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

• Vážení občané, velmi si vážím vás všech, kteří třídíte odpad, který vzniká ve vašich domácnostech a ukládáte ho tam kam patří, čili do sběrných nádob k tomu určených. Na každém sběrném hnízdě, jedno je u obecního úřadu a druhé u obecní garáže pod školou, jsou umístěny kontejnery na plast a papír a u obecního úřadu jsou navíc kontejnery na barevné i bílé sklo, na kov a na jedlé tuky a oleje. To snad už všichni v této obci vědí. Aby byl systém plně funkční, předpokládá se kázeň při třídění a ukládání odpadů do kontejnerů, nikoliv vedle nich. U sběrného hnízda před obecním úřadem opakovaně někteří občané ukládají odpad mimo kontejnery i přesto, kdy kontejnery mají dostatečnou volnou kapacitu na to, aby odpad pojaly. Chtěl bych touto cestou poprosit ty, kterých se to týká, aby věnovali třídění odpadu o pět minut více času a všichni budeme spokojeni. Vy nebudete mít černé svědomí nebo strach kdo vás nahlásí za uložení odpadu mimo kontejner a ti ukáznění budou rádi, že nemusí u kontejnerů na tříděný odpad překračovat pytle, krabice, prádelní koše apod. Prosím, vytrvejme dále v aktivním třídění odpadů, ale mysleme také na čistotu obce a zodpovědné třídění, které jediné vede k efektivní recyklaci a úspoře energií a přírodních zdrojů

Vytvořeno: 2. 9. 2022
Poslední aktualizace: 2. 9. 2022 19:31