Obsah

Hlášení rozhlasu 25.10.2019

Typ: ostatní
Minimálně dvakrát jsem hlásil, že od pátku 25. října do úterý 29. října bude v naší obci přistaven kontejner na velkoobjemový odpad a že do kontejneru patří vše, co se nevejde do nádob na tříděný odpad a do popelnic a že do kontejneru nepatří stavební suť a nebezpečný odpad. Dále jsem hlásil, že kontejner na bioodpad bude v náhradním termínu za týden. Nechápu tedy co v kontejneru na velkoobjemový odpad dělá tráva, nebo co tam dělají obaly z papírové lepenky, které jde rozřezat na menší a uložit do sběrné nádoby.
Žádám tedy vás občany o to, abyste do kontejneru nevhazovali bioodpad (listí, trávu, seno) dále, papír a plasty, které jde nařezat na menší kusy a dát do sběrné nádoby, dále sklo, kovový odpad, elektroodpad a již deklarovanou stavební suť a nebezpečný odpad (pneumatiky, plastové a kovové kanystry, plechovky a obaly od barev a chemikálií atd.).
Kontejner na velkoobjemový odpad je přednostně určen na starý nábytek (skříně, sedačky atd.), dřevěná okna a dveře bez skla a kování, eventuelně větve.
Žádám hříšníky, kteří nepochopili, k čemu kontejner na velkoobjemový odpad slouží, aby svou chybu napravili a z kontejneru odpad co tam nepatří si odvezli zpět domů, nebo jej uložili do nádob na tříděný odpad a budíš jim to ponaučení do budoucna.
Pokud je někomu nejasné, co může nebo nemůže do kontejneru na velkoobjemový odpad uložit, nechť raději kontaktuje starostu obce rád vám vaši nejasnost objasním.

Vytvořeno: 25. 10. 2019
Poslední aktualizace: 25. 10. 2019 18:04
Autor: Správce Webu