Obsah

Volný pohyb psů v obci a mimo obec

Typ: ostatní
Obecní úřad Vrbka žádá všechny majitele psů v naší obci, aby se jejich miláčci pohybovali po obci jen a pouze pod vlivem majitele nebo vedoucího, tedy na vodítku. Dále aby majitelé po svých miláčcích sbírali v obci exkrementy .....

Obecní úřad Vrbka žádá všechny majitele psů v naší obci, aby se jejich miláčci pohybovali po obci jen a pouze pod vlivem majitele nebo vedoucího, tedy na vodítku. Dále aby majitelé po svých miláčcích sbírali v obci exkrementy. Dále mimo obec, v honitbě, platí pro volný pohyb psů zákon o myslivosti. Zde se nesmí pes pohybovat mimo vliv majitele nebo vedoucího, to platí na celém území takzvané honitby. Tedy na každém kousku půdy, kde je oficiálně povolena myslivecká činnost. Patří sem nejen lesy, louky nebo pole, ale i lesní nebo polní cesty. Pokud váš pes je neposlušný a nereaguje na přivolání, nepouštějte ho takzvaně navolno ani mimo obec. Setkání se psem, který nemá nikde v dohledu páníčka je velmi nepříjemné pro všechny, kteří jsou takovému setkání vystaveni. Děkuji všem majitelům psů, že si žádost Obecního úřadu Vrbka vezmou k srdci, a budou tak ohleduplní k ostatním spoluobčanům, kteří se pohybují jak v obci, tak mimo obec v takzvané honitbě.


Vytvořeno: 16. 3. 2023
Poslední aktualizace: 16. 3. 2023 16:32
Autor: Správce Webu