Veřejná doprava v kraji dozná změn

Každoročně dochází v prosinci ke změně jízdních řádů. Hlavní změnou ve Zlínském kraji však bude zavedení nového tarifního systému. Starostové obcí však doposud nemají v této situaci poněkud jasno. Zjištění faktického stavu bylo mimo jiné náplní schůzky zástupců Krajského předsednictva Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) – Mgr. Elišky Olšákové, Mgr. Tomáše Chmely a Josefa Zichy, s náměstkem hejtmana pro dopravu, Ing, Pavlem Botkem. Náměstek Botek se zavázal, že všem obcím budou co nejdříve zaslány platné jízdní řády a do každé domácnosti by měly být doručeny přehledné letáčky se základními informacemi.
SMS ČR Zlínského kraje iniciovalo schůzku mezi Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), Zlínským krajem a starosty, kteří na svém území mají železniční stanice v majetku SŽDC, která se uskuteční v úterý 26. listopadu 2019.

- více v přiložené tiskové zprávě

Vytvořeno: 22. 11. 2019
Poslední aktualizace: 22. 11. 2019 18:51