Petice občanů ČR proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů

Na obecním úřadě máte možnost podepsat Petici občanů ČR proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů. Tento krok se přímo dotkne téměř 900 tisíc občanů České republiky, kterým se zkomplikuje přístup k finančním úřadům. V našem kraji se jedná o města Luhačovice a Valašské Klobouky.

Na obecním úřadě máte možnost podepsat Petici občanů ČR proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů. Tento krok se přímo dotkne téměř 900 tisíc občanů České republiky, kterým se zkomplikuje přístup k finančním úřadům. V mnoha případech půjde o zhoršení dostupnosti služby státu o desítky kilometrů. A to v situaci, kdy stále lze jen minimum správní agendy občana vyřídit prostřednictvím internetu. Zároveň je požadováno, aby byla restrukturalizace dostatečně vysvětlena a vyčíslena skutečná úspora, včetně zohlednění nákladů na opuštěný nemovitý majetek rušených finančních úřadů a na zaměstnance, kteří se rozhodnou ve státní službě nepokračovat.

Petici je možno podepsat i přes tento odkaz:

Dopis předsedy SMS ČR JUDr. Stanislava Polčáka starostům obcí - zde

Vytvořeno: 14. 8. 2019