Hlášení rozhlasu 4.8. 2022

- Kotlíkové dotace
- Dožínky Zlínského kraje
- Videosoutěž Milujeme Chřiby
  • Tento víkend, 5. až 7. srpna se bude u nás ve Vrbce konat Slavnost 600 let první zmínky o naší obci. Pro všechny návštěvníky naší slavnosti byl připraven následující program:

Pátek 5.8.

• od 20:00 hodin, sokolovna – taneční zábava s hudební skupinou LORD ze Strážnice. Chlapci u nás hráli vloni na hodky a už se k nám opět velmi těší.

Sobota 6.8.

• 13:30 hodin, obřadní síň na hřbitově. Mše za zemřelé i živé občany obce Vrbka.

• 15:00 – 18:00 hodin, sokolovna. Zábavný program pro děti a jejich rodiče. Pro děti je připraven dětský animační program, minidiskotéka a soutěže.

• 18:30 hodin, fotbalové hřiště. Cvičení hasičů s historickou dřevěnou stříkačkou, nebude se jednat o lecjaké cvičení, zásah s dřevěnou koňkou nám předvedou naši veteráni a když veteráni, tak veteráni.

• 20:00 hodin, sokolovna. SRPNOVÁ NOC s bohatou tombolou se skupinou MOTÝL band CZ. Skupinu Martina Motýla může znát z TV Šlágr, dále Martin Motýl mimo jiné působil jako člen, textař a hudební skladatel ve skupinách Premier a Argema. Jako host vystoupí hudební skupina Duo Aramis.

Celý víkend

• Výstava z historie naší obce, hřbitova, který slaví letos 100. výročí od jeho založení, sokolu, který sice zanikl, ale nesmazatelně se zapsal do historie naší obce a příští rok by oslavil 100 let a hasičů, kteří letos oslavují 80 let od založení. Sobota 6. srpna, 10:00 - 13:00 hodin a 15:00 - 17:00 hodin, obecní úřad, neděle 7. srpna, 14:00 - 17:00 hodin, obecní úřad.

• Otevřeno Venkovské muzeum Aloise Otýpky ve Vrbce, navštivte expozici starého hospodářského nářadí, dokumentů, map, fotografií a dalších artefaktů. Sobota 6. srpna, 10:00 - 13:00 hodin a 15:00 - 17:00 hodin, budova bývalé školy, neděle 7. srpna, 14:00 - 16:00 hodin, budova bývalé školy.

• V sobotu a v neděli bude pro děti připraven před sokolovnou velký skákací hrad, samozřejmě zdarma.

Neděle 7.8.

• Přátelské posezení se sousedy. Prostě jen tak přijďte pokecat a na pivko. Neděle 7. srpna, 14:00 - ???? hodin, sokolovna

Na slavnost naší obce jste všichni srdečně zváni.

Při sobotní zábavě bude probíhat tombola, pokud bude někdo z občanů chtít do tomboly přispět a podpořit tak místní sbor dobrovolných hasičů, přineste prosím vaše dary po telefonické dohodě buď ke starostovi obce nebo k Broňce Ševčíkové domů, anebo zítra v pátek od 17:00 hodin přímo do sokolovny. Za dary do tomboly předem děkují místní hasiči.

• MAS Hříběcí hory bude ve čtvrtek 11. srpna od 9 hodin do 11:00 hodin na obecním úřadě v Lubné vyřizovat kotlíkové dotace. Vyškolení pracovníci poskytnou veškeré informace a na místě zdarma pomohou s vyplněním žádosti. Na dotaci mají nárok ti, kdo vytápí starým kotlem a zároveň patří mezi seniory a nebo nízkopříjmové domácnosti, což znamená, že čistý příjem na jednoho člena domácnosti je nižší než 14 241,- Kč/měsíc – příjem se rozpočítává i mezi děti, takže pokud např. oba rodiče vydělávají 25 000,- Kč čistého a mají dvě děti, patří mezi nízkopříjmové: (25 000,- + 25 000,-)/4 = 12 500,- Kč na jednoho člena domácnosti.

• Okresní agrární komora Kroměříž si vás dovoluje pozvat na 15. ročník Dožínek Zlínského kraje, které se uskuteční 20. srpna v Kroměříži. Dožínky jsou symbolickým zakončením sklizně. Je to také příležitost, jak ocenit práci našich zemědělců a také se potěšit přehlídkou rozmanitých krojů a uměním folklorních souborů z Hané, Slovácka i Valašska. Dožínky budou zahájeny v 10,00 hodin průvodem městem.

• Mikroregion Buchlov vyhlásil videosoutěž Milujeme Chřiby. Video musí být natočeno na šířku, mít délku 60 – 90 vteřin a musí se týkat Chřibů. Jeden autor může poslat max. 3 videa, a to přes Úschovnu na email polisenska@buchlov.cz . Soutěž trvá od 1. července 2022 do 30. dubna 2023. Na vítěze čeká odměna 15.000,- Kč.

Vytvořeno: 4. 8. 2022
Poslední aktualizace: 4. 8. 2022 20:11