Hlášení rozhlasu 10.11. 2022

- Divadelní představení v KD Lubné,
- Svoz komunálního odpadu
- Výsadba stromů - "Sázíme budoucnost Vrbka"
- Lampionový průvod a hledání vrbeckých bludiček
- Krádeže majetku v blízkém okolí
  • V sobotu 12. listopadu v 19:00 hodin představí Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla v KD Lubné lyrickou komedii autora Arnošta Goldflama „DÁMSKÁ ŠATNA“ v režii Petra Akimova.

• Ve čtvrtek 17. listopadu i přesto, že je státní svátek, proběhne běžný svoz komunálního odpadu (popelnic).

• Naše obec získala dotaci v rámci Národního programu Životního prostředí ve výzvě NPŽP 4/2021 na výsadbu stromů ve výši 157 777,78 Kč. Projekt je formou dotace financován z finančních prostředků Státního fondu životního prostředí ČR a to ve výši 100% uznatelných nákladů. Výsadba stromů s názvem „Sázíme budoucnost Vrbka“ proběhne v naší obci v pátek 18. listopadu od 11:00 hodin. Projekt počítá s tím, že do sázení stromů bude zapojena veřejnost, nejlépe místní obyvatelstvo, které tím, že se výsadby zúčastní, získá k vysazeným stromům i osobní vztah. Proto jste všichni k výsadbě stromů zváni za dozoru pracovníků odborné firmy zajišťující sazenice a všeho potřebného k výsadbě. Akce se týká občanů všech věkových kategorií, včetně dětí. Budeme sázet švestky, jabloně, třešně a ořešák, celkem 37 stromů. Kdo to nestihne na 11:00 hodin nevadí, může se připojit i později, výsadba zabere čas jistě až do pozdního odpoledne. Pro výsadbu byly určeny tři lokality. První lokalita se nachází před, nebo pod, rodinnými domy č.p. 35 a 84, druhá lokalita je mez v Pastýrňách a třetí lokalitou je mez podél silnice směrem na Karolín. K výsadbě stromů je potřeba si přinést potřebné nářadí, čili rýče a lopaty.

• V sobotu 19. listopadu ve 13:30 hodin přijede do naší obce pojízdná prodejna MORAVOS. Pojízdná prodejna nabízí potraviny, krmiva pro zvířata, drogistické zboží, textil, hnojiva a další.

• OÚ Vrbka a SDH Vrbka zve všechny občany na lampionový průvod a hledání vrbeckých bludiček. Akce se uskuteční v sobotu 19. listopadu 2022. Sraz účastníků lampionového průvodu je v 17:00 hodin před OÚ. Pro všechny účastníky bude nachystána odměna a malé pohoštění. Speciální odměnu dostanou ti z vás, kteří budou mít vlastnoručně vyrobený lampion nebo budou v přestrojení za bludičku.

• Chtěl bych upozornit občany, že v uplynulých dnech opět došlo k sérii krádeží majetku v obci Nová Dědina a snad i v obci Halenkovice. Proto vám doporučuji, abyste svůj majetek řádně zabezpečili a byli v této nelehké době ostražití víc než kdykoliv  jindy.

Vytvořeno: 10. 11. 2022
Poslední aktualizace: 10. 11. 2022 20:07